Szerbia nemzeti energetikai stratégiája gazdagodhat a magyar tapasztalatok (IKOSZ) által

A szerbiai energetika csúcsrendezvényét 2024. szeptember 24-25 között tartották Novi Sad-on, a Vajdasági Parlament, és a Vajdasági Kamara székházában. Ezen részt vett az IKOSZ elnöke, Szügyi György, és előadást tartott „A stratégiai koncepcióváltás a nemzeti és regionális energiamenedzsment megoldásokban” címmel.

Előadásában elmondta, hogy az energiapont, valamint az energiamenedzsment koncepciója jelentős változáson ment keresztül az IoT és MI hatására. A digitalizációs lehetőségeket hasznosítva ugyanis az utóbbi lehetőségeket hasznosítva az energiamenedzsment rendszergondolkodásában, méréstechnikájában, elemzési gyakorlatában, valamint a mesterséges intelligencia lehetőségeinek hasznosításában.

A fórum elnöke Tihomir Simic összefoglalásában komoly együttműködési lehetőséget fogalmazott meg az IKOSZ szakértői tapasztalatának közös hasznosítása érdekében.